KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17429015

nr 1742 9015

Harald Sallberg

(1895-1963), Sverige

Etsning, "Vårkväll vid Pålsunder, oramat löst blad. Signerad, daterad 1928. Bildmått: 18,5x30, bladets mått: 36x38 cm

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 24 november 2025
kl 19:08:53

22/11 15:11:35 1      100 kr
22/11 17:58:09 2      Vinnande bud

Harald Sallberg

Läs mer om Harald Sallberg